Szolgáltatások

 
Szaküzletünk az Ön igényeihez igazodva igyekszik kedvébe járni mind a termék eladások mind a szolgáltatások terén. Szolgáltatásainkat és termékeinket  széles választékban kínáljuk, úgy mint:
 

Kivitelezés

Vállalunk Zalaegerszeg és környékén  kivitelezési munkákat, amelyeket nem kollégáink, hanem  velünk üzleti kapcsolatban álló kivitelezők végeznek el, a mi koordinálásunk mellett. Ebbe beletartozik előtetők készítése, tetőfedési munkák, lemez élhajlítás, ill. csatornarendszerek szerelése, javítása.
 

Árajánlat készítés

Elkészítjük épületének anyag kiírását, beárazással, többféle anyagra is, akár tervrajz  alapján. 

Szaktanácsadás

Szakmai kérdés esetén, bármilyen bádogos témában, kollégáink készséggel állnak rendelkezésére!

Élhajlítás, profilozás

Vállaljuk szegélyek hajlítását, egyedi méretekben is, 4 m-es elemhosszig.

 Korcolt lemez profilozás, akár egy hetes átfutási idővel!

Ismertetők

 

Mi az a bádog?

Tulajdonságai

A bádog egy könnyű lemez, ami könnyen formázható, és a felületbevont változata nem rozsdásodik. Ezért előszeretettel használják az építőiparban, ereszekpárkányokhomlokzati díszek alapanyagaként. Régen előszeretettel készítettek belőle főzőedényeket, kádakat és más használati tárgyakat.

Gyártása

A bádogot régebben kézi munkával, kovácsolással állították elő, de a 18. század óta hengerléssel folyik a gyártása. A fehér bádogot a feketéből állítják elő, úgy, hogy a felületén található reveréteget eltávolítják, majd elvégzik a felületbevonást. A felületi revét pácolással, sósavas vagy kénsavas maratással távolítják el. A savmaradékot vízzel távolítják el a lemezek felületéről, megszárítják, majd az ón- vagy cinkbevonás (utóbbit horganyzásnak, horganyozásnak is nevezik) következik. Ez az adott fém olvadékába való mártással történik. Az így kapott fehér bádognak ezüstösen csillogó színe van.

A bádog elnevezés inkább a táblában való hengerléshez kapcsolódik, amit ma már nem alkalmaznak. A korszerű technológia szerinti gyártás folyamatos, vagy félfolytatólagos hengerlést jelent. Ugyancsak folyamatos módszerrel történik a pácolás és a fémbevonás is.

A táblalemezt, illetve a lemezszalagot – a felhasználási terület kívánalmai szerint – megfelelő méretre darabolják. Ez táblaollókkal és/vagy körollókkal történik.

Bádogosság fogalma

bádogosság a bádog feldolgozásával foglalkozó mesterség. A bádogos először kiegyengeti a lemezt, majd sablon alapján az úgynevezett írdalóval (Vorreisser) kirajzolja. Ezután a lemezt a megfelelő eszközökkel kiszabja, majd hajlítással, préseléssel vagy domborítással megformálja az adott darabot. A végső lépés – amennyiben szükséges – a részek áthajtással vagy forrasztással történő egyesítése.

Miért hasznos a Vízlopó?

Bizonyára látogatóinknak is feltűnt a vezetékes ivóvíz drasztikus áremelkedése. Nos erre megoldás lehet az esővíz összegyűjtése tároló edényekbe a legegyszerűbb módon. A megoldás nem más, mint a lefolyócsőbe épített szerkezet, a vízlopó. Beszerelése nagyon egyszerű, és nem igényel különösebb szakmai hozzáértést sem. Kihajtható nyelvével szabályozható a víz folyási iránya; kihajtva a gyűjtőedénybe, becsukva pedig az eredeti irányba folyik el a víz.

Csapadékvíz elvezetők szerelése

  A tetőfedésről a csapadékot a csatornába ereszszegély lemezzel kell bevezetni úgy, hogy a csatorna belső peremét mindenütt átfedje.   A csatorna és a párkány közötti távolság, egyéb előírás hiányában 25-30 mm legyen.

  A függő ereszcsatornát mindíg úgy kell elhelyezni és rögzíteni, hogy a csatorna külső peremén túlfolyó csapadékvíz az épület homlokzati síkja előtt tudjon lefolyni ezért a fal felöli részen 10 mm-rel magasabb legyen mint az elején, valamint az eresz mélységét is célszerű úgy kialakítani hogy, a csúszó hó elkerülje. Így megakadályozhatjuk az épület és az eresz károsodását!

  A csatornatartókat lehetőségtől függően 70-90 cm távolságra szereljük, ügyelve, hogy a sarokhoz és a véghez minnél közelebb is rögzítve legyenek. A tartók szerelését a tető két végénél kezdjük, majd kifeszített zsinór segítségével a köztes tartókat is felszereljük. Az ideális lejtés folyás irányába 3-4 mm/fm!   Az alumínium ereszcsatornát popszegecs és TRIFA bádogragasztó segítségével toldjuk, a horgany-horganyzott-vörösréz anyagot pedíg forrasztással. A vízelvezetési rendszerek folyásirányba nem szűkülhetnek!!!Az ellentétes irányba lejtő és a hosszabb ereszeknél mindíg biztosítani kell a dilatációt! Ennek egyik legegyszerűbb módja a függesztett betorkollócsonkban kialakított csúszó kapcsolat.   A lefolyócsövet is célszerű mérőzsinór segítségével a falra jelölni a pontos és esztétikus felfogatás miatt. A szükséges idomokat is popszegecs és TRIFA bádogragasztóval valamint a fent említett anyagoknál forrasztással toldjuk, ügyelve a folyásirányra.

Csatorna rendszerek felépítése